| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte speriat,tot timpul mi-am facut griji cu privire la sanatatea mea,ingrijindu-ma tot timpul...Dar imi este foarte frica de boli,in special de cancer. Faza e ca de cateva zile ma doare in partea dreapta a burtii ( cred ca in zona aia este colonul ) cand fac efort mult, dar cand stau jos nu ma doare.SI ma doare doar daca apas, daca nu apas nu simt nimic.Imi este extreme de frica de injectii, spitale..pentru ca este dezastru in sistemul medical din Romania..si nu vreau sa ajung prin spitale.Este posibil sa am cancer de colon? FUNDA cine ma lamureste cat de cat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ciorba ZILNIC daca ai probleme de digestie/tranzit intestinal. Brinzeturi procesate cit mai putin, doar brinza de vaca simpla/cu smintina. Ai putea incerca un regim vegetarian macar 2-3 zile in care sa maninci exclusiv salate/legume la gratar/fierte, fara prajeli. Daca tu esti ok si e de vina regimul ar trebui sa mearga totul struna dupa prima zi.

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

AM fost la doctor, am facut o ecografie..SI nu am apendicita.Doar ca am mancat multe chipsuri si cola si alea.Si mi-a dat niste medicamente sa le iau 7 zile si aia e.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Meh, chipsuri si cola, deci ai tai au bani. Nu de astea, dar de ce medici o sa tot ai nevoie in citiva ani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

M-am lasat de chipsuri si alea.Mananc fructe si legume multe..bine acum nu stiu cat de sanatoase alea..Ca is pline de aditivi si chimicale.dar mai am in gradina.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Alea de la turci sint cele mai nasoale. In rest, le speli bine si bagi un tatal nostru inainte de masa. Nu ajuta, dar nah... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

LOL.Faza e ca eu is constipat de mult timp.Si nu ii dau o rezolvare..Mananc fructe si legume..beau vreo 3 litri de apa pe zii..Si am scaun odata la 3 zile, in cazuri mai bune la 2 zile.Si nu pot sa ma apuc de un sport pentru ca incepe scoala..cand sa mai fac sport cand termin orele la 7 ajung la 8 seara si mai am si teme..si dimineata cum ma trezesc baga invatat...

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

CIORBA/SUPA, breh! Ciroba - supa - bors!

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Maninci timpenii, de aia. Ce daca incepe scoala? Sa vezi ce misto e cind ai deplasari si esti scutit de ore, n-ai idee... In fine, lasind sportul deoparte, maninci aiurea, de aia nu ai tranzit interstinal cum trebuie'.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mananc ciorba de 2 ori pe saptamana, si de cateva zile m-am apucat sa mananc si fructe si legume, care nu existau la mine in alimentatie.