| Parakeets a întrebat:

Colonul doare, dacă ar exista o problemă acolo?

Se pot corela durerile de coloană cu probleme la colon?

Dacă se simte mereu ca o iradiație, arsură, un puseu de durere în zona burții jos, pot fi semne ale problemelor colonului sau ovarelor?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!, colonul poate durea dacă ar exista o problemă acolo! Sau, tu te referi strict la " ieșire " happy?

În plus, durerea este de obicei însoțită de probleme mai grave de sănătate... ( nu toate problemele grave! sau mai puțin grave, sunt însoțite permanent de durere, dureri! În debutul unui boli, este posibil să nu existe deloc durere! ).

Deci, sunt recomandate investigațiile medicale Chiar și acolo unde Nu există durere!

În problemele de colon ( dureri, deranj, discomfort... ) se recomandă să se apelează la investigații - una dintre cele mai importante investigații, și totodată cea mai cunoscută este COLONOSCOPIA!

"Se pot corela durerile de coloană cu probleme la colon? "

Pe principiul, totul se adună! happy Nimic nu se scade! Mai ales cu înaintarea în vâstră!
Se pot colera multe! Amestecate și întortocheate sunt/ pot fi căile Domnului! happy ))
Deci, nimic nu e exclus!

De ce nu mergi la un consult?

Nu aștepta să fi consultată, sfatuită dar mai ales... tratată de, medicii tupistici! laughing
Nu vrei o astfel de moarte! ))) Oricât de masochistă ai fi! laughing)

Senzația de arsură ar putea fi semnul gastritei, Ulcerului gastric... o fostă colegă întâmpină o astfel de problemă, ea îmi spunea că aceea senzație de "arsură " era predominantă atunci când consuma mâncare condimentată sau băuturi carbogazoase. Tu simți un astfel de disconfort la consumarea acestor gen de produse?!

Răceala de ovare sau ( " de spate" cum se zice în popor... ) poate fi o altă cauză...