| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep sa iau ProGH pentru a mai creste in inaltime. Este un supliment ce contine mai multi aminoacizi pentru sporirea productiei de hormon de crestere. Am 17 ani, voi face 18 in curand. Exista vreun risc daca il voi lua in acelasi timp cu un supliment cu calciu si magneziu sau este eficient si singur?
In cat timp se vor vedea rezultate? Vreau un raspuns detaliat si ofer FUNDA, de asemenea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adyx50 a răspuns:

Nu cunosc suplimentul specificat dar suplimentii pe baza de aminoacizi nu au treaba cu magneziul sau calciu...

Totusi ai grija, vei incarca ficatul foarte mult cu atatea suplimente. Pe termen scurt nu ar trebui sa ai probleme daca nu ai sau ai avut afectiuni la ficat. Pe termen lung exista riscul de calicuri sau afectiuni mai grave ale ficatului...