| Vlad_MH_2000 a întrebat:

vreau sa ma apuc de vapat de distractie, si lichidul are 0% nicotina, creeaza dependenta? Funda :8

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Nu dependenta propriu zisa, pentru ca probabil nu exista nicio substanta in acea tigara care sa dea dependenta, insa e posibil sa devi "dependent" de gestul de a fuma, fiind foarte la indemana si permis peste tot.

Sanatate!

1 răspuns:
| Rocsid a răspuns:

Tigarile electronice sunt mai cancerigene ca si cele normale/
Fumez de muuuult si am o dependenta ridicata. Daca nu fumez la 2 ore devin agitata si nervoasa si intoarsa pe dos.
Lichidele respective sunt muult mai nocive fiind sintetice.
Ca de la fumator la nefumator:NU TE APUCA DE FUMAT!
ramai fara bani si dimineata o sa ai un gust groaznic in gura, ti se ingalbenesc dintii si nu poti sa urci scarile pana la etajul 1.
Nu nicotina e problema in tigarii ci substantele care se adauga extra sa conserve tutun si sa lipeasca filtrele.
Sunt medicamente pe baza de nicotina purahappy