| Alex12345678900987654321 a întrebat:

Vreau sa stiu tine careva dieta japoneza:Ziua 1

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: 2 oua fierte, salata de varza cu ulei de masline, un pahar de suc de rosii

Cina: peste fiert sau copt

Ziua 2

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: peste copt sau fiert, legume sau salata de cruditati, asezonata cu ulei vegetal

Cina: 100 g de carne de vita fiarta, un iaurt natural

Ziua 3

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: un dovlecel mare, calit in ulei vegetal

Cina: 2 oua fierte, 200 g de carne de vita fiarta, salata de varza, asezonata cu ulei vegetal

Ziua 4

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: un ou fiert, trei morcovi mari fierti cu ulei vegetal, 15 g de branza nesarata

Cina: fructe

Ziua 5

Mic dejun: morcovi cruzi cu suc de lamaie

Pranz: peste copt sau fiert, un pahar de suc de rosii

Cina: fructe

Ziua 6

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: o jumatate de pui fiert, salata proaspata sau morcovi cruzi

Cina: 2 oua fierte, o portie de morcovi dati pe razatoare, asezonati cu ulei vegetal

Ziua 7

Mic dejun: o cana de ceai, fara zahar

Pranz: 200 g de carne de vita fiarta, fructe

Cina: la alegere din oricare dintre zilele precedente, cu exceptia zilei a treia

Ziua 8

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: o jumatate de pui fiert, salata proaspata sau morcovi cruzi

Cina: 2 oua fierte, o portie de morcovi cruzi cu ulei vegetal

Ziua 9

Mic dejun: morcovi cruzi cu suc de lamaie

Pranz: peste fiert sau prajit, un pahar de suc de rosii

Cina: fructe

Ziua 10

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: un ou fiert, trei morcovi mari fierti, asezonati cu ulei vegetal, 15 g de branza nesarata

Cina: fructe

Ziua 11

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: un dovlecel mare, calit in putin ulei vegetal

Cina: 2 oua fierte, 200 g de carne de vita fiarta, salata de varza, asezonata cu ulei vegetal

Ziua 12

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: peste copt sau fiert, legume sau salata de cruditati, asezonata cu ulei vegetal

Cina: 100 g de carne de vita fiarta, un iaurt natural

Ziua 13

Mic dejun: o cana de cafea neagra

Pranz: 2 oua fierte, salata din varza calita cu ulei vegetal, un pahar de suc de rosii

Cina: peste copt sau fiert
7kg in 13 zile?
eu o tin si am slabit 3kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ceva123 a răspuns:

Poti si cu dieta normala mai eficace sincera sa fiu.
Nu te mai crede in japonia dieta asta e pentru ei.