| Deooo a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa va spun ca am o fobie, imi este frica de gândaci! O frica d-aia ca atunci când ii vad ma opresc stau cu ochii țintiți pe el, incep sa transpir si imi bate inima din ce în ce mai tare, în schimb nu imi este frica de albine, de șerpi, șobolani, imi este puțin de păianjeni dar am curajul sa ma duc sa ii omor. Ce sa fac? Nu am avut niciodată gândaci de bucătărie, dar de astia zburători am avut si sa va spun ceva, când a mers la mare acum 1 an, când mergeam seara pe jos erau gândaci super mari pe jos, unde călcăm acolo erau, de atunci imi este frica sa mai stau la hoteluri sau oriunde. Dacă puteți sa ma ajutați sa scap de frica asta as fi recunoscător!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Mergi la psiholog, el poate gasi metoda sigura sa scapi. Sunt prea multe variabile ca sa ai un raspuns asa de simplu la problema ta.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o fobie, o tulburare a psihicului. Te poate ajuta un specialist, psiholog, psihiatru.

| zilog a răspuns:

DAR ACUM IN ZILELE NOASTRE EXISTA UN INSECTICID CARE TE SCAPA PENTRU 1 LUNA DE ZILE DE TOTI GANDACII
https://fitomag.ro/......ce-ic-gel/

asta ii face pe gandaci sa le fie foame si sa se manace intre ei
Eu am testat acest insecticid de mai multe ori
dupa 1 saptamana nu o sa mai vezi nici un gandac
chiar merita banii
https://www.fara-daunatori.ro/......bucatarie/

O rezolvare foarte buna pentru tine ar fi sa fi inchis intr-un beci de 2 metri cubi timp de 5 zile sa nu iti spuna nimeni daca este zi sau noapte si sa ti-se dea apa dar ca si mancare sa poti sa mananci dar gandacii care sunt pe acolo, BUNICUL MEU A FOST TESTAT DE CATRE ARMATA SA VADA DACA REZISTA PSIHIC sa i-se incredinteze niste lucruri foarte complicate
asa ca acesta era un examen psihologic din partea lor

El putea sa renunte in orice secunda sa spuna parola si gata poate ca era impsucat sau poate ca erqa lasat sa plece acasa
sansele erau de 50% sa mai traiasca.

Asa ca a ales sa stea acolo fara sa spuna secretul si a invins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu iei un gândac în mana nu cred ca o sa scapi de aceasta frica fata de gândaci, îți sugerez sa iei unul mai mic și o sa vezi ca nu se întâmplă absolut nimic și ca frica ta e iraționala.in afara faptului ca sunt purtători de microbi sunt total inofensivi.

| diNNozo a răspuns:

Simplu. impaca-te cu ideea! Nu trebuie sa iti fie frica de un gandac, acum sa fim seriosi esti "ditamai" fiinta. il poti calca in picioare in orice moment ))) Viata merge inainte!

| PuiuCristina a răspuns:

Sunt niste aparate cu ultrasunete care te scapa rapid de acesti daunatori, cel mai bine sa montezi unul in bucatarie sub chiuveta si sa il lasi non stop in priza

https://www.abouthome.ro/......urnici-343