| sebitza14 a întrebat:

Salut TUTROR. stiti eu cred sau am impresia ca am o vedere proasta. exact cum vad persoanele din jurul meu asa vad si eu, pentru ca i am intrebat si pe ei cum vad si exact cum spuenam eu asa ziceau si ei. nu stiu ce sa mai fac.
Ex: eram pe strada cu un baiat si la un moment dat pe drum mergea o persoana era la circa 200 300 aproape 500 sute de metri nu am abilitatea de a aprecia corect si la un moment dat l am intrebat daca vede la fata aceea persoana ( la mine e deja o obsesie ) si mi a zis ca nu o vede la fata exact cum nu o vedeam nici eu ( e Normal ), imi spunea exact cum o vedeam si eu : are blugi negri, geaca albastra si par negru si desigur ii vezi si fata dar nu ochii nasu urechile si celelate... Ce credeti am o vedere slaba sau e doar o obsesie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sasi dovedesti singura sa faci teste si apoi sti, culoarea poti avea o boala prin care vezi doar alb negru sau la distanta sa numai vezi culoriile, totul poate deveni o obsesie, fa teste singura da pe pc la video /imgini cu multe culori /texte scris mic si vezi cheama pe cineva si intreaba tu vezi bine

| Holy2010 a răspuns:

Te lamuresti in 10 minute la medicul oftalmolog.