| George12356456 a întrebat:

Tutunul ajuta la diminuarea anxietății?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Personal, eu cred ca da, deși nu am citit de nici un studiu pe aceasta tema. Bineînțeles efectele negative ale fumatului pot fi mai grave decât anxietatea, pe termen lung.

| MafteiStefan a răspuns:

Da,dar nu te sfatuiesc sa faci asa ceva

| Delcatty a răspuns:

Contrar credintei populare, NU! De fapt, tutunul este un stimulent, deci vei fi si mai agitat, iar anxietatea va creste. De ce crezi ca te calmeaza? Din cauza placebo-ului. Sa nu mai spun ca, in cazul in care nu mai ai tigari si nu mai poti fuma cand ai nevoie, apare sevrajul, care implica anxietate si iritabilitate si mai mare!
Mai bine bei un ceai de tei...

| brokxy a răspuns:

Tutunul te ajuta sa mori mai repede happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Viata doare mai tare decat moartea
Si tu stii foarte bine ce zic

| Dalmore a răspuns:

In niciun caz, lol, dependenta o sa-ti creeze o anxietate in plus rolling on the floor)).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, tutunul nu ajuta la anxietate si nici la sanatate, in general, dimpotriva, pe un fond de stres masiv cand imunitatea este scazuta nu dai otrava plamanilor, ca-l nenorocesti si asa apar probleme de respiratie si cancerele.