| iwantananswer a întrebat:

Apa micelara ajuta la diminuarea acneei sau este doar un mit? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Idontcare69 a răspuns:

Te ajută în sensul că îți curăță porii de sebum cât de cât si astfel ai fața mai curată si nu iti mai apare acneea. Ea este cea mai recomandata atunci cand vrei sa te demachezi sau pir si simplu să iti cureți fata dupa o zi lungă. Dar totuși, cel mai bine este sa consulți un medic dermatolog pentru un tratament medicamentos.
Un secret pe care eu il aplic zilnic este sa ma spal dimineata cu apa cat suport eu de rece si in cursul zilei de cate ori imi simt eu fața încărcată de praf etc. Apa rece inchide porii si lasa tenul mai revigorat decat apa fierbinte care îți usucă fața.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E mit, e buna ca-ti cureti fata de machiaj, praf si alte mizerii acumulate in timpul zilei, n-are niciun efect propriu-zis asupra acneei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Curata foarte bine fata, de stricat nu are ce sa strice

| debarasator63 a răspuns (pentru suntserios):

Asa e si nevasta-mea foloseste.

| ibaal a răspuns:

Apa micelara este o prostie. Au inventat-o niste destepti ca sa mai ia niste bani fetelor...laughing
Mare lucru nu face!

| alex15ccc a răspuns:

Mit

| CosminAka123 a răspuns:

Ce este apa micerala?