| Clara6478 a întrebat:

Daca folosesc miere de albine pe fata, ajuta la diminuarea cosurilor?

Răspuns Câştigător
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Da ajuta. Fa-ti o masca din albus de ou batut un pic si miere de albine. Asta ajuta la hidratare si la inchiderea porilor.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... eu nu am auzit despre aceasta diminuare. Dar daca intr-adevar vrei sa scapi repede si fara sa ramana urme iti recomand Brevoxil. Il gasesti la farmacii si desi poate vei crede ca este scump (30 de lei) face minuni. In maxim 3 zile, cosurile ar trebui sa dispara. Atentie! Se aplica doar pe cosuri, nicaieri altundeva pentru ca iti arde fata!

Răspuns utilizator avertizat
| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Mai bine pudra argila + zeama lamaie

| Roxiiiii2001 a răspuns:

Pentru cosuri eu am folosit praf de argila ( si inca mai folosesc). Fa-ti o masca si o sa vezi ce repede iti trec!