| AlexIm123 a întrebat:

Salut tuturor!
Am 18 ani si as vrea sa va intreb daca la înălțimea de 1, 58 ar fi normal sa am 43 de kg? Daca nu care ar fi greutatea ideală pentru aceasta inaltime? Totusi ma simt cam slab, având în vedere că se vad putin coastele, cum as putea sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Greutatea "ideala" ar fi 51 +/- 2Kg.
Nu te ingrijora ca nu te ingrasi! Peste 10 ani, metabolismul tau va scadea in intensitate, iar greutatea ta va putea creste.

1 răspuns:
| AlexIm123 explică:

Am uitat sa mentionez ca mănânc mult si degeaba