| Se7en98 a întrebat:

SAlut tuturor este un bait bolnav de o boala grava scarioza multipla, as vrea ca cu totii sa punem mana sa-l ajutam voi pune cea ce a scris el insusi Si linkul de youtube : Salut, mă numesc Alexandru.

Pînă la 21 de ani, trăiam ca oricare alt tînăr. Nu fumam și nu aveam dorința să beau deloc. Mă antrenam în arte marțiale (în ultimul timp doar Karate și Kwan Ki Do, iar cînd nu aveam timp pentru acestea - făceam antrenament pe stadion).
Trăiesc cu mama și fratele mai mic, Andrei. Am început să lucrez, deoarece familia avea nevoie de bani. Tatăl nostru a plecat, cînd eu aveam undeva 5 ani (fratele avea 4) și mama ne creștea singură. Din această cauză nu am terminat nici primul an universitar și am găsit de lucru. Atunci, parcă, totul s-a echilibrat și am început să mă simt mai bine, deoarece în familie nu se simțea lipsă mare de bani. Sigur, noi nu puteam să ne cumpărăm vreo mașină de spălat, cuptor cu microunde sau frigider, dar nu eram flămînzi și asta deja era bine.
Eu lucram tehnic (atunci era un mic magazin de calculatoare): strîngeam calculatoare, făceam diagnostica lor și multe alte chestii mai mici. Cu ajutorul meu, noi am putut trece într-un magazin mai mare (care deja era pregătit, dar nu am avut resursele umane necesare). Fiecare zi eu învățam ceva nou și directorul deja se gîndea să mă pună ca manager general, deoarece eu deja știam și acel lucru bine. Practic, am primit și acest loc și primul atac al SM.
De atunci, tot la ce mă pot gîndi - e cum să scap de această boală. Deși medicii spun, că ea nu poate fi lecuită, eu am gasit informație despre o nouă teorie, numită CCSVI, care are foarte mult sens și deja a ajutat la foarte mulți oameni. Sunt doar cîteva probleme: ea este respinsă de majoritatea medicilor și nu poate fi făcută la noi în țară. Această teorie își are deja o mică armată de bolnavi de SM, care au primit acest tratament și se simt excelent. Da, ea nu lecuiește totalmente, dar scoate majoritatea simptomelor, care și duc la invaliditate...

În ultimul timp, deseori mă întreb: - Am eu dreptul de a trăi ca oricare alt om?
Posibil, în scurt timp voi afla răspunsul. Sper, doar, că veți încerca să mă înțelegeți, și pentru aceasta, am facut un video.

Voi fi recunoscător, dacă îmi veți acorda aceste 3 minute

Si linkul de la youtube : http://www.youtube.com/watch?v=cZ64eSsyiNI

Va ro ajutatil cum, cu ce puteti, e din moldova

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ackles a răspuns:

Sincer am vazut video si ma gandesc sa donez macar 100lei, nu-i o suma mare dar e un inceput. Sincer toti care gasiti acest mesaj de pe internet se merita si 20 lei daca aveti, pentru ca, mana de la mana, va face o diferenta pentru acel baiat. Nu va ganditi ca ii pierdeti, ci doar ca ii investiti in voi, si veti primi inzecit... Multam Se7em98 pentru ca ai postat subiectul!