| Secretkkk a întrebat:

Salut, uita va spun o lista de alimente care le maninc eu de cind sunt la dieta adica nu zilnic le maninc pe toate deodata, dar e o lista sa imi spune-ti ce trebuie sa elimin si ce sa adaug?
Lista( toate alimentele nu sunt mai mult de 100g): ou fiert de gaina, hrisca fiarta, salata de varza, piure, cartofi copti, cartofi fierti, peste copt, piept de pui fiert, muraturi, mamaliga, vinata prajita, supa de legume cu fasole, mere, portocale, margarina DELMA, piine neagra, nu mai mult de 1-2 felii pe zi, supa de pui cu taietei... acum va rog ce trebuie sa scot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EuElyEla99 a răspuns:

Bunabig grin cel mai bine, ar fi sa mai elimini din cartofi..adica, si piure si cartofi copti si cartofi fierti... dupa, ar trebui sa elimini margarina. In rest e ok.
Mai adauga niste fructe si legume si multa apaa...
A da..si elimina si prajelile...si nu combina cartofii cu carneawinking sper ca te-am ajutat:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Toată treaba constă în a învăţa să mănânci şi să practici un sport pentru un corp de invidiat.
Elimină prăjeli, grăsimi.
Te pup!

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Pai este destul de bine, de adaugat, legume si fructe multe.De scos sincer margarina aia parca imi da de furie cand citesc, mai bine unt decat margarina, ..vinata prajita. ah, ah, buna si aia, dar cu mici exceptii.