| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, uneori la mana dreapta mi se zbate o parte a mainii, la antebrat. De vreo 2 zile este asa dar nu inteleg ce inseamna. Ce o fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Niste muschi ramasi incordati din x motive ( tu stii ce faci toata ziua, ce eforturi depui). De obicei, dupa mai mult efort, cand intri in perioada de pauza (mai ales noaptea, la somn), muschii aia incearca sa se relaxeze dar nu o fac simplu, ca ceilalti, ci ca un resort care abia atunci se descarca. Nu cred ca nimic grav, incearca doar masaj si sa eviti pozitii/ eforturi indelungate. S=a inventat sfanta pauza, incalzirea inainte de efort...

| CosminMOTORBIKE a răspuns:

Si eu fac box, daca faci vreun antrenament, de bataie, inseamna ca cand iti pui manusile, bandajele strangi undeva prea tare, si sangele cand pompeaza, pomeaza intr-o parte mai tare si una mai mica, si atunci ce produce acest eveniment, sau daca ai ceva pe mainii dai jos mai bine, e bine sa fii mereu cu bratele, mainile, degetele goale, evnetual daca ai probleme poti sa-ti iei o rozeta, bata de baseball, sau electroshoc