| SkyTz a întrebat:

Salut utilizatori TPU

Acum 2 zile m-am lovit la dinte si se misca putin.

Dintele este de os,se poate fixa singur inapoi?

Daca, se poate fixa cumva de catre dentist sa am tot dintele natural?

iar daca nici asta nu se poate cat ar costa toata operatiunea de implantare a unui singur dinte
Raspunsuri rapide va rog,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Citi ani ai? Daca esti de virsta mica, trebuie sa nu il atingi si el se regenereaza cu timpul.

| SkyTz explică (pentru VladGH):

Am 15 ani
si m-am gandit si eu ca se poate regenera da nu sunt sigur

| VladGH a răspuns (pentru SkyTz):

Daca nu a cazut se va regenera, doar ca nu trebuie sa atingi o perioada. Daca nu tii lene poti trage o fuga cu parintii la stomatolog, pentru un sfat. Eu am avut aceiasi problema cind eram minor laughing

| SkyTz explică (pentru VladGH):

Si s-a rezolvat de la sine? sau au fost nevoie de interventia stomatologului

| VladGH a răspuns (pentru SkyTz):

Da, s-a prins singur, el la mine se misca putin dar la tine nu stiu care este situatia.

| Sebastian1996 a răspuns:

Nu-l mai misca. se fixeaza singur de gingie in 2-3 zile. Un implant, din cate stiu costa foarte mult gen 3000 lei.

| Scurtu_Adrian_1997 a răspuns:

La 18 ani se mai prinde singur... stie cineva