| tosibacaptiva1337 a întrebat:

Salut,vreau putin ajutor sa imi spuneti ce rol au si la ce mă ajută diferite vitamine ex c,d etc cat mai multe si din ce produse găsesc vitamina actuală, mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Cea mai bună și de încredere metodă e să intri pe net și să descarci un ghid de nutriție și să te pui pe luat notițe :))
Eu personal îți recomand ghidul societății de nutriție, e pus gratuit online ( http://old.ms.ro/documente/Ghid1_8318_6022.pdf ) și de la pagina 43 în colo sunt prezentate scurt și succint vitaminele, cu surse, roluri și deficiențe, toxicitate.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt sute de situri pe Internet care îți explică asta, prietenul tău Google.