| onepurenemy a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar o tigara electronica puteti ca imi spuneti cam cant costa una mai buna si cat costa cartusele relativ si cat timp dureaza o filoa cat de economica este etc. dau FUNDA tot ce vreti dor raspundeti big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Eu folosesc tigarea electonica de 1 an jumate, adica cu aceasta m-am lasat de fumat.O sticluta de lichid de 30ml tine o luna o luna si jumatate depinde cat de des iti vine sa fumezi.Eu cand am comandat am luat totul pe bucati deoarece iesi mult mai ieftin.http://www.ivape.ro/ dupa acest site comand eu de un an sunt de treaba si trimit comenzile la timp prin curier in maxim o zi de la data comenzii.O sticluta lichid costa 240 mii, o baterie mai buna 630, un cartus mai bun 440. Oricum pe site la ei vezi preturile la inceput o sa ti se para scump dar apoi tu nu mai comanzi decat solutia si rezerve pentru ea.Bafta la cumparaturi sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| AnnielaIoana a răspuns:

Ai putea sa te lasi de fumat cu acea tigara electronica(care sincer nu stiu sa-ti spun cat de buna e)sau te poti lasa cu guma Nicorette.O gasesti la farmacie.O cutie are 30 de gume si costa in jur de 35 lei.Pentru inceput poti lua guma cu 4 mg de nicotina, apoi dupa un timp o i-ei pe cea cu 2mg.Cunosc persoane care s-au lasat cu aceasta guma.De cate ori simti nevoia sa fumezi mesteci guma.Dar trebuie sa ai vointa (cand incepi sa nu mai fumezi nici macar o tigara) si sa eviti pesoanele fumatoare.SUCCES!