| daniela_7403 a întrebat:

vreau sa-mi fac un tratament din coada soarecelui si galbenele(de trei ori pe zi o ling de una si o ling de alta), pentru dereglari menstruale, dar si ceva scurgeri nu bune, fara sa consult un medic fiindca nu am posibilitatea la moment.Intrebarea este daca pot sa iau acest tratament chiar daca urmez alt tratament cu antibiotice pentru furuncul.mersi.Si inca o intrebare, pentru cei ce stiu mai bine, sa iau asa coada soarecelui amestecat cu galbenele sau numai galbenele sau numai coada soarecelui? P.S.tratamentul cu amestec dureaza o luna.mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| daniela_7403 explică:

Lingura! ehh Lilik Lilik:happye atat de simplulaughing)

| daniela_7403 explică:

Si am mai vrut sa zic tare des imi vine menstruatia, vreo 2 saptamani cel mult nu am apoi iar vine.Si inainte de menstra am scurgeri maro inkis, fara dureri si chestii de astea. Poate stit tratament dar numai cu plante, pe internet caut dar peste e duferit, poate ati incercat vvoi, eu am musetel galbenele si coada soarecelui poate imi dat ceva din astea, mersi mult

| daniela_7403 explică:

Inca ceva! cand mi-a dat tratament pentru furuncul m-a controlat si ginicologul, dar sint aproape de menstra si mi-a zis sa ma duc dupa sa ma vada, cica am ceva polpita, sau polipi n-am inteles bine, dar eu nu vreau la acest medic dar ca sa ma duc la altul nu pot, si de aceea vreau cu plante, dar nu e grav, daca era asa de grav imi spunea deodata.ms

| Lilik a răspuns:

Cum adica de trei ori pe zi o lingi de una si o lingi si de alta? laughing) explica-mi si mie. alea-s plante.

| dulcica_6275 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. tot dereglari menstruale. problema e ca la mina na mai venit de 3 luni. am auzit ca si branca ursului este pentru regleri hormonale. intreaba la farmacie sau la plafar si iti vor da cava