| Denis67 a întrebat:

Vreau sa scap de grăsimea abdominală de pe burta și nu știu ce să fac.
Ce exerciții/alimentație îmi puteți recomanda într-un timp foarte scurt?
Aștept orice părere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara sa te apuci de mers pe bicicletă. Nu de fitness, bicicleta de oras, MTB, cursieră sau mai știu eu cum îți mai place bicicleta. Pe mine bicicleta m-a ajutat foarte mult să slăbesc. Anul trecut aveam 90 și ceva de kg și am început să merg pe bicicleta. Dar nu numai prin oraș, asta a fost la început până m-am învățat să merg pe bicicletă. Eu fac drumeții prin tot județul, merg pe coclauri, urc prin pădure, am făcut și câte 123, 133, 153 km într-o singura repriză. Locuiesc în Brașov, am unde. Partea interesantă că eu pe bicicletă am ieșit și din județul Brașov, traversat tot județul Covasna și ajuns până în Harghita la Sf. Ana, la lac. laughing Acum iar m-am îngrășat după sărbătorile de iarnă și cum nu prea pot ieși din casă cu bicicleta pentru că e mizerie, am făcut iar burtă. În total am vreo 83 kg, la 29 ani. Anul trecut înainte să merg în drumeții pe bicicleta am avut și mai mult de atât. Mâine merg cu bicicleta în service. Se mai strica, ca oricare. Îmi echipez bicicleta full shimano, iar la primul fir de iarba plec din nou. Am în plan multe pentru vara care vine : Lacul și barajul Siriu, Piatra Arsă prin transbucegi... Doar timp să am. Și să nu plouă, asta contează cel mai mult.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apoi recuperam ceea ce am pierdut, si tot asa

| sayWhaaat a răspuns:

Nu poti elimina grasimea dintr-un singur punct, trebuie sa fii in deficit caloric cateva luni, un an, si la un moment dat se va duce grasimea abdominala.

| Dennis1993 a răspuns:

Abdomene la greu și o alimentație echilibrata. Mese la ore fixe. Mese fără grăsimi multe

| Rares111111 a răspuns:

Sa te lasi de dulciuri, mancaruri cu grasime si sa mananci multe fructe si legume. Sa alergi in fiecare zi 30 de minute. Succes

| daniela28888 a răspuns:

Caută pe YouTube. Sunt zeci, sute de tutoriale! Mult succes!