| vasioc89 a întrebat:

vria sa stiu sa tratat cineva de hemoroizi? Si daca da cu ce?
Imi da cineva vreun sfat. dar nu de pe net dar din practica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Exista unguente la plafar, precum hemorplant.E nevoie sa te speli des cu apa calduta. Locul sa fie curat mereu.

| adybutterfly a răspuns:

Incearca spalaturile cu ceai de pelin. Fa o infuzie de trei linguri de frunze de pelin si o lingura de flori de galbenele la un litru de apa si apoi fa spalaturi locale. Repeta aceste proceduri zilnic, cel putin 7 zile la rand, iar rezultatele nu vor intarzia sa apara. insanatosire grabnica!

| burhanbei a răspuns:

Din pacate problema asta MI/E CUNOSCUTA. am luat o alifie de pe net, e adevarat si la mine a functionat.a costat 65 de lei si de fapt pe cutie scria unguent cu tataneasa, galbenele si propolis. dupa ceva timp un amic mi/a vb despre aceias problema si i/am spus si lui ce am spus aici. a mers la plafar si a luat 3 unguente distincte cu fiecare din cele 3 plante, respectiv unul cu tataneasa, unu cu galbenele si unul cu propolis, lea/a amestecat intre ele si a folosit acest amalgam si mi/a spus ca dupa 3-4 zile de aplicat cu baie locala bineinteles in prealabil a functionat si s/au retras disparand si durerile alea nebune mai ales cand esti pe "tron". ideea e ca acest amestec de unguente l/a costat din cate mi/a zis in jur de 15 lei.