| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

Salutare, acum 2 luni am avut fisura de rotula, am stat 30 de zile cu piciorul în ghips, după ce l-am dat jos au fost toate bune, pot merge nu ma doare, dar dacă stau mult în picioare și ma aplec mi se umfla genunchiul, dar nu ma doare, care ar fi cauza și ce tratemanet as putea sa iau? Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Du-te ma frate la doctor, ce tratament vrei sa ti dam pentru piciorul tau care se umfa, nu mai bine te puneam tot noi in ghips?

| Violleta2022 a răspuns:

Cum care este cauza? Statul mult in picioare!
De acum, pentru urmatoarele 6 luni, statul in picioare va fi cu masura, ca sa nu se mai umfle piciorul, fiindca nu este refacut complet, necesitand protectie si grija, multe luni dupa scoaterea gipsului.
Nu exista tratament pentru asta, doar odihna mult si pus piciorul in pat.