| Marin_Alex_1997 a întrebat:

..prima data cand intreb aici si nici nu stiu daca o fac bine..In urma cu o luna la un meci de fotbal am calcat "naspa" si mi s-a dus rotula intr-o parte..Am stat in ghips 3 saptamani l-am scos, toate bune.Dar cand stau in pat intins si imi ridic piciorul si il flexez ma doare sub rotula(genunchi)sunt un fel de intepaturi. Dupa o saptamana abia pot merge cu o carja da.si nu pot sami intind piciorul si genunchiul il am tot umflat.Ce pot sa fac? sa merg la un ortoped? Doctorul mi-a zis ca in 2 saptamani trebuie sa merg normal iar eu am o sapt si abia merg cu o carja..si inca am dureri. ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| lovemeoana a răspuns:

Buna. Si eu am avut piciorul in gips...si cand mi l-au scos mi-a fost destul de greu samerg