| Mariobmb a întrebat:

Salutare, am 26 de ani, 1.82 cu 97 de kg, doar in burta sunt gras, la brațe, șold și picioare, nu. De la 75 de kg am ajuns la cele de acum timp de foarte multi ani, adică m-am menținut și nu mă abțin de la mâncare, am totuși o constituție atletică, m-am reapucat de sala și am căscat și îmi spune unul că nu am testosteron, că d aia casc. așa o fi? Eu de fel sunt energic nu am trebuie cu oboseala, dar dorm prost rău, adorm dimineața la 6 și mă trezesc la 11 maxim. dar totuși nu sunt obosit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Langa (sau in loc de) sala, apuca-te de inot, de cel putin 1-2 ori pe saptamana, minimum cate o ora.
Mai faci si drumetii, minimum cate 10 Km, saptamanal.

| Mariobmb explică (pentru Bula):

Pai merg mult pe jos oricum

| StoicAnalysis a răspuns:

La chestiuni din astea hormonale, trebuie sa te duci la medicul endocrinolog pentru control.
Ca asa orice habarnist poate sa-si dea cu parerea.