| LilJan a întrebat:

Salutare, am o intrebare la care nu am primit raspuns in ultimele zile. Ce-i drept, nici nu am consultat vreun medic de specialitate. Intrebarea mea este urmatoarea : pana la ce varsta se pot opera polipii nazali? Tin sa mentionez ca am 18 ani. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este o vârstă "maximă"!
Intervenţia chirurgicală se poate face oricând ( şi de acum încolo ).

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/polipii-nazali_5860

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o virsta minima dar nu si maxima. E bine sa-i scoti pentru a nu face alte complicatii. Sanatate.

| emi1998 a răspuns:

Din cate am gasit pe site-urile de specialitate varsta minima este de 1 an si cu cat te operezi mai tanar cu atat e mai mare sansa de recidiva. Eu de exemplu m-am operat la 4 si apoi la 7 ani.Nu cred ca e o limita de varsta. Cauta si tu un loc unde sa ii scoti si intreaba acolo.