| Kel a întrebat:

Salutare,

Am o intrebare rapida si destul de directa: daca nu sunt asigurat momentan (nu muncesc = nu platesc asigurari de sanatate) si ma duc la medicul de familie, - pe langa pretul consultatiei acestuia, daca ma trimite mai departe la alt medic specialist, trebuie sa platesc si acolo consultatia sau cu acel bilet de trimitere ma pot duce fara sa mai platesc ceva? dar investigatiile medicale facute mai apoi de doctorul specialist?

multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Se platesc toate consultatiile si toate analizele si nici retete compensate nu ti se pot da, trebuind sa iti iei tot tratamentul la pret intreg ( ceea ce nu s-ar intampla daca ai fi asigurat)!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Platesti tot, fiecare consultatie si fiecare analiza.

| Mihaela1964 a răspuns:

Se platesc toate.

| viotedy a răspuns:

Fara asigurare nu da trimitere

| ralucap91 a răspuns:

Platesti orice, oriunde.

nu esti stundet/a? elev/a?