| abccba a întrebat:

Salutare...

Am rubeola de 3 zile si mi-a aparut foarte putin.nu am fost la doctor sa vad daca e rubeola sau nu,l-am sunat ca sa nu mai ies din casa,si dupa mia multe simtome ganglioni umflati dureri de gat,febra pete roze inchise...mi-a zis ca e rubeola.

intrebarea e urmatoarea: Pot sa mananc orice?am incercat in astea 2 zile sa ma abtin dar nu pot frate.nu pot sa las o zi sa treaca fara sa mananc carne...sau sa beau sucuri,o pizza ceva

de faza cu baia am auzit ca nu am voie sa fac,si asta o cred,dar cu mancarea chiar nu am voie?sau mai exagereaza doctoru?voi care ati avut ati mancat orice?

mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Si eu am rubeola :-s
Nu ai voie sa te speli x( sau scarpini ca iti raman semne pe corp :
Cat despre mancare. nu ai voie sa mananci : prajeli, carne grasa ( porc )nu ai voie suc acidulat, ciocolata nici atat, prajituri nu, seminte nu, mazare orez, fasole,
Trecuie sa bei multe lichide ceaiuri sucuri naturale, fructe, ciorba de pasare, de cartofi,
As manca acum un hamburger crying abia astept sa imi treca
Insanatosire gravnica:*

| Cristy2121 a răspuns:

Sall si eu am rubeola de 2 zile, doctorul mi-a zis ca pot sa ma si spal si sa mananc ce vreau mie mi-a aparut doar pe maini si pe picioare si un pic pe fata