| veriss a întrebat:

Este normla ca in cazul in care ai rubeola sa ai ganglioni umflati si in zona cefei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NICKSOOO a răspuns:

Este firesc, daca mergi la doctor cu 2 zile sau chiar si cu una inainte de a face rubeola, el va constata faptul ca ai ganglioni umflati, ceea ce va duce la facerea acestei "boli".

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Da

| iTuneX a răspuns:

Da, este cat se poate de firesc. Ganglionii aceia se inflameaza orice boala ai avea, ei se umfla pentru ca anticorpii lupta inpotriva virusului - La rubeola si restul bolilor de copilarie ei se umfla cel mai mult