| dasdsad a întrebat:

Salutare. Am un labrador de 4 ani si aseara cred ca a facut prima criza de epilepsie. Din cate am auzit se datoreaza creierului prin convulsii musculare violente, pierderea cunoștinței și întotdeauna emisii involuntare de urină sau fecale.Pur si simplu a inceput sa se rostogoleasca si sa se suceasca pe toate partiile ca un turbat, si mai ales ca era in zona doar cu nisip, s-a umplut de praf..era sa se asfixieze.l-am salvat numai la timp insa as vrea sa stiu daca exista vreun tratament care sa-l vindece definitiv nu doar provizoriu sau sa-i amelioreze stariile, in afara de eutanasiere, fiindca nu as vrea sa-l tin sa sufere.Sa-i schimb dieta? Ce as putea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mg112mada a răspuns:

Chiar daca poate suna stupid, da-i mancare mai sanatoasa.
Apoi,daca esti din oras, iti recomnad sa-l scoti des la plimbare, sa te joci cu el la fel de des. Acorda-i maxima importanta, sa fie pe locul I in principiile tale. Fereste-l de lucrurile ce l-ar putea enerva, stresa, nelinisti...
Totusi, sfatul meu principal e sa te duci la un veterinar, caci el iti poate explica mai bine.
Sper ca te-am ajutat.Te pup!

| dasdsad explică (pentru mg112mada):

Multumesc. Da il duc la vetarinar si ma joc cu el cat pot...de mancat, mananca dimineata cereale pentru caini si dupa masa paine inmuiata cu carne(conserva de caini)...Nu e bine?

| mg112mada a răspuns (pentru dasdsad):

Recomandat:Carne de pui sau vita, nu porc.

3 răspunsuri:
| Adam_Daniel_1997 a răspuns:

Ai puea sa o sterlilizez si ii va trece totul