| Qwertyuop2389 a întrebat:

As dori sa stiu si eu daca coloana se mai poate indrepta. Daca da, in cat timp? Am 16 ani jumate si am cifoza, am 1.90, si am crescut destul de repede (probabil de asta), m-am apucat de exercitii de ieri si vreau sa stiu daca ma tin de ele, o sa mi se indrepte coloana? Nu este grav

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Coloana nu se indreapta asa usor. Am prietene care fac exercitii prescrise de medici de aproape un an si inca nu li s-a indreptat coloana. Cel mai eficient exercitiu e atarnatul de o scara din sala de sport.

| TeIauLaMisto a răspuns:

♥️Buna! Sora mea a fost in aceiasi situatie ca si tine, insa intr-un timp chiar scurt s-au rezolvat toate cu gimnastica si exercitii fizice prescrise de tarapeut. Mult succes! Sper ca te-am ajutat! Pupici! ♥️