| Anonim5566 a întrebat:

Am coloana usor stramba adica stau aplecat putin intr-o parte. Daca imi dau seama si ma indrept, pot reveni la pozitia normala, doar ca. nu stiu cum sa explic, e incomod si nu dureaza mult, pentru ca dupa putin timp uit. Nu vreau sa merg la medic pentru ca tot ce mi-ar putea oferi e un corset si gimnastica medicala, niste exercitii pe care probabil le-as putea face si eu acasa. Aveti vreun sfat, ce as putea face pentru a ma indrepta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Sa mergi la medic, poate ca ideea cu corsetul nu e chiar rea, daca nu iti poti controla tinuta.Gimnastica medicala, masajul, inotul te-ar putea ajuta, cred ca e bine sa nu neglijezi acest mic defect al coloanei, corecteaza-l cat se poate de repede.

| CorneliaC a răspuns:

Da, mai bine mergi la medic ca sa nu-ti complici situatia

| Codecks a răspuns:

Singura modalitate este medicul, crede-ma. Corsetul acela si gimnastica ajuta extrem de mult, o stiu din propria experienta...iti recomand sa mergi la medic pentru asta, o sa ai de suferit daca nu faci nimic in privinta asta