| IonutSony a întrebat:

Salutare.As vrea sa îmi recomandați și mie niște carbohidrați pe care as putea sa ii consum zilnic.As vrea sa îmi mențin glicemia un pic mai ridicata.Nu am diabet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

As vrea sa îmi mențin glicemia un pic mai ridicata. De ce?
Ai nevoie de carbohidrați ca să trăiești. Dar ei se metabolizează nu singuri ci cu insulină de la tine și cu vitamina B. Așa că, consumă alimente ce conțin vitamine, nu carbohidrați puri.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pâinea!
Pastele!

| Caro34 a răspuns:

Nu ai diabet, dar ai glicemie mica; de ce? Dulciurile lipsesc - nu le vrei tu ca te ingrasi? Mananca des si putin! Ai grija la tensiune fiindca, de obicei, sunt corelate! Din intrebarea ta lipsesc inca cateva detalii! Numai bine!

| IceRope a răspuns:

Cartoafe.