| Anonim89237 a întrebat:

Salutare,cam de 5-6 luni am observat ceva legat de respiratia mea si anume ca atunci cand trag aer in piept plamanii nu se umplu complet cu aer, ci mai exact un 3/4 din capacitatea lor, dar si ca simt nevoie de cascat si acesta este intrerupt de lipsa de aer.
Am observat problema asta pe destul de multe forumuri si vreau sa vad cine s-a mai confruntat cu ea si ce a facut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu se umplu complet cu aer, ci mai exact un 3/4 din capacitatea lor"

de unde știi, ai făcut testul de spirometrie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Astm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carenta de calciu/ anxietate/ hipoglicemie.

| devilshelp a răspuns:

Mergi la medicul de familie, pentru ca te asigur ca niste persoane de pe TPU fara facultatea de medicina sau site-uri de pe Google mai mult te alarmeaza
Daca fumezi, poate sa fie si din cauza asta