| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Cred că am o lună de când am aceasta problema. Intr o seara am venit de la antrenament m-am pus in pat si m-a luat o stare ciudata un curent parca care mi-a străbătut din cap pana in picioare. Simteam ca nu pot sa trag aer in piept si aveam o stare de amețeala. De atunci ma simt rau aproape zilnic, cand respir profund simt ca nu ajunge destul aer in plamani, ma simt obosit des si am si nasul infundat. Am fost la medic am facut analize la sange si au iesit bine, am facut si radiografie pulmonara si au spus ca sunt doar putin inflamați. Nu stiu ce să fac. S-a mai confruntat cineva cu asta? Ce soluții aveti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Bună! "Puțin inflamați" nu există! Ești răcit și trebuie să faci o baie fierbinte și cineva să-ți facă frecții cu mentol (Carmol) mai multe seri la rând și 3 - 4 zile o aspirină înainte de culcare. Dacă transpiri peste noapte, schimbi pijamaua cu una nouă însă cea veche o speli bine și o iei după ce a fost spălată. Te vei simți mult mai bine! Numai bine!

| Syrex2121 a răspuns (pentru Caro34):

Mulțumesc frumos! Asa mi-a spus doctorița. Ca am plămânii putin inflamați.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce solutie ai? Sa cauti un doctor mai bun, din radiografie se pare ca ai ceva probleme, iar cei care tiau spus ca ai plaminii putin inflamatii nu au spus nimic mai mult? Treb sa existe o cauza, ei trebuie sa afle de ce ai asa plaminii. Daca doar atit tiau spus si aia e tot, aia nu-s buni, cauta un doctor mai bun, ce simti nu este in regula.

Iara frectia cu carmol, este frectie la piciorul scaunului laughing ca si schimbatul pijamalei, sa te schimbi de pijama si o sa te simti minunat laughing asta da rezolvare.Dar vezi ai grija sa schimbi si ciorapii laughing
Acum serios, cauta un medic mai priceput.

| MihaiFundescu a răspuns:

Salut nu uita sa pui SARE DE MURATURI NEIODATA in fiecare baie si o sa te faci mult mai bine.
Eu dupa o baie de genu fierbinte imi trece raceala intr-o noapte.
zi buna.