| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,care ciocolati din comert sunt sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salutare.Ciocolate nu ciocolati.Nicuna,crede-ma. Cea mai sanaoasa e facuta in casa de mama sau bunica fara nimic din comert in compozitie.

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cele negre cu minim 70% cacao

| DEBrown a răspuns:

Ciocolata neagra (amara), de preferat 85%.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ciocolata neagra este cea mai sanatoasa dintre toate.
Ajuta foarte mult la inima.
Te pup!

| motan444 a răspuns:

Uita-te pe ambalaj si aia care nu are E-uri e sanatoasa, iti sun eu ca nu ai sa gasesti

| diaac a răspuns:

Cele pe care scrie ca au 75% sau mai multa cacao.

| Lolităăăă a răspuns:

Sanatoase creca niciuna, ti-as recomanda milka.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Nimic din comert nu este sanatos!