| Seby80 a întrebat:

Salutare, ce pot face ca furuncul sa dea inapoi, nu vreau operatie si din cauza asta, este localizat pe fesa stanga aproape de anus, ce posibilitati sunt ca sa asimileze mai repede sa vad daca iese acel cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Fac o paranteza pentru treaba cu operatul laughing stai linistit ca nu e cine stie ce iti dace o injectie cu xilina langa furuncul apoi il tai 2 milimetrii cu bisturiu si il stoarce ca pe cos, atat e de facut.

| Seby80 explică (pentru Azµre):

Am fost la un medic la cel mai apropiat spital si nici el nu stia ce am... Dar garantez ca am furunc, iti multumesc pentru sustinere!

| Azµre a răspuns (pentru Seby80):

Totusi vezi si alta parere la alt medic...

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Trebuie sa te duci la un dermatolog va sti ce sa-ti faca si ce sa-ti dea.