| Sawarekh a întrebat:

Salutare, Daca vara fac urmatoarele: beau apa rece, mananc pepene rece, nu port chiloti si uneori mai fac dus cu apa rece, E normal sa incepe sa ma doara coloana si un pic, capul?

Am o durere de coloana, foarte mica de cateva zile, in zona coccigiana, si m-a durut si un pic capu ( spre tampla ).
Pot fi niste efecte pentru ce am mentionat mai sus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba ar avea penenele rece cu coloana?

| relian a răspuns:

Nu are legatura ce spui tu ca faci, bei etc, cu coloana sau cu capu.Ba dimpotriva, ceva mai rece face bine la cap, cit si la coloana.

Aveam un coleg, el nu lua pilule cand il durea capul, mergea si facea un dus rece si trecea.
Am incercat si eu si asa este, dar nu mereu ai chef sa faci dus rece laughing
Chilotii, aia da laughing sigur de la lipsa alora apare tot, ai bagt si tu pe asta cea mai tare.

| johnnny123 a răspuns:

Da, este un fapt medical că dacă nu porți chiloți te doare coloana... Tot de la lipsa chiloților se poate întâmpla să-ți cadă și unghiile.

| iriszmatos a răspuns:

De ce naiba nu ai purta chiloti? Eww