| ThinkDifferent a întrebat:

Salutare TPU, de aproximativ 2 luni am fost la dentist ca să-mi plombeze o măsea. Primele zile simteam asa o jena când mancam, dar am zis ca pana se vindeca asa e. După nu m-a mai durut deloc, dar de vreo 2 săptămâni când mananc mereu începe sa ma doară in zona aia și nu înțeleg de ce pentru ca mi-a fost scos nervul. Asta se întâmpla doar când mananc mai tare.
Oare ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Cand se trateaza o masea se pun niste pivoti pe canale si poate ca unul este pus mai adanc, dar o sa treaca cu timpul.

| Antopuff a răspuns:

Poate fi un dinte vecin, gingia sau nu a scos nervii de pe toate canalele.