| andreiush25 a întrebat:

Salutare din nou.
Care este secretul prin care unii preoti nu au putrezit nici pana in ziua de azi? Chiar sunt curios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este vorba de conservarea trupului!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Secretul e credinta si inbalsamarea

| KodrutZ a răspuns:

Credinta si sfintenia, desigur. In alta ordine de idei, daca stam sa mai si gindim oleaca si studiem fiecare caz in parte, de cele mai multe ori e vorba de mediul in care au zacut cadavrele respective - umiditate foarte mica si temperaturi scazute, astfel incit procesul de putrefactie e puternic incetinit. La fel ca si in cazul faraonilor, la unii a fost vorba si de efectul de piramida, in functie de locul in care si-au gasit "odihna vesnica". Nu fiti naivi, cercetati, cercetati, cercetati. La cite E-uri bagam in noi, mai toti o sa fim sfinti dupa moarte...

| Spitz10 a răspuns:

Exista o gramada de motive logice dar numai nu ca au avut credinta si au primit viata vesnica.Parerea mea ar fi au au avut o boala, si probail ca foarte foarte multi din oameni au avut-o, dar dupa ce mor cine ii mai dezgroapa sa vada daca au murit sau nu?

| NevastuicAaA a răspuns:

"Secretul" este credinta puternica.
Aceu preoti sunt considerati sfinti.

| Diavolcata a răspuns:

CredintahappyAi incredere in Dumnezeu si vei primi viata vesnica cum spunea si Isushappy

| andreiush25 explică:

Deci secretul este credinta? Multi oameni cred foarte tare in dumnezeu si se taresc in genunchi prin biserici iar unii inflacarati si-ar da si viata pentru el...Ei de ce nu primesc puteri?

| Zitronen a răspuns:

Au fost conservati. Cum, nu stim. Dar stim ca cineva sau ceva, i-a ajutathappy
Numai binehappy

| ElJoKeR a răspuns:

Din cate am auzit si eu prin diferite documentare un trup ramane aproape intact numai daca inbalsamarea este facuta ca la carte

| Cristinutza14 a răspuns:

Secretul este "CREDINTA" si faptele bune pe care le faci in viata