| Robert_2672 a întrebat:

Salutare dragi membrii TPU.
am si eu cateva probleme de sanatate si am zis sa va cer sfaturile.
mai rar, in unele seri, mi s-a intamplat de 2 ori in aproximativ 10 zile.
imi vine pe la 1 noaptea sa vomit rau, mi se face rau mai bine zis.
si am zis sa va intreb, cam ce redemedii naturiste cunoasteti, adica sa imi treaca acest "rau" fara medicamente, etc. orice remedii naturiste in afara de cel cu otetul ca acela il cunosc. repet: remedii naturiste fara medicamente, pentru ca sunt interesat, deoarece mi se poate face rau in momente in care nu dispun de pastile langa mine si am zis sa va intreb daca imi puteti da niste sfaturi cu cateva remedii sanatoase naturiste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Dragul meu, o fi bun bitterul suedez, nu contest, dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie si sa-ti faci niste analize. Tratamentele naturiste au si ele recomandarile lor in functie de diagnostic. Nu pot fi luate dupa ureche, chiar daca sunt naturiste. Sanatate maxima!

| anad a răspuns:

S-ar putea sa ai acid la stomac si neaparat trebuie tratament recomandat de medic. Ceaiul de musetel cu menta este bun sau mai poti incerca sa iei o lingurita de bicarbonat alimentar cu apa. Iti linisteste stomacul sau te ajuta sa vomezi si iti trece raul.

| Sile_6892 a răspuns:

Cel mai bun "remediu" la acea ora din noapte este rugaciunea catre Maica Domnului va sa te ajute sa-ti treaca acel "rau" fara medicamente. Incearca ca este gratis iar daca crezi cu adevarat vei primi ajutor. Doamne ajuta.

| Robert_2672 explică:

Am sa incerc si o sa astept rezultatele.
Mersi.
Altcineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai? Ce boli ai mai avut? Ce medicamente iei?
Ce mananci seara?
Daca ai doar 15 ani in nicun caz nu e cazul sa bei alcool (fie el si bitter suedez).
In mod sigur e o problema legata de greseali in alimentatie, revin-o cu amanunte.

| thechosenone a răspuns:

Pentru inceput sa stii ca imi place cum ai formulat intrebarea. Da foarte frumos pentru varsta ta.Eu iti recomand sa bei mereu bitter suedez-(neaparat ia unul original. costa vreo 40 lei 350 ml). Cu o inghititura de bitter suedez pe zi /noapte nu o sa mai ai greata, iti garantez.Bitterul Suedez este probabil cel mai "flexibil" medicament deoarece este bun in toate! Merita sa incerci