| DaTsIk a întrebat:

Salutare este ok sa faci duș rece când ești răcit? Adică ajuta la ceva sau...laughing?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Mai mult vei agrava starea in care esti deja.

| RAY a răspuns:

Te ajuta daca vezi una blonda cu ochii albaștri sa iți treaca înfierbântata din pantaloni, așa nu trece, e un virus, cumpăra zinc

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, mai bine un dus cu apa calda e mai recomandabil happy.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,in niciun caz!
Cand esti racit e mai recomandat sa faci un dus fierbinte.

| 1997onur a răspuns:

Sunt racit pana peste cap -_- si azi am facut dus foarte fierbinte si m-a ajutat enorm sa stii ca ajuta mult dusul fierbinte

| Catalin77945 a răspuns:

Mai bine sa nu incerci, ca in functie de cat de racit esti poate sa-ti faca mult mai mult rau decat bine

| Lovelyrockgirl a răspuns:

Depinde de simptome, daca ai febra mare nu este recoamandat sa faci dus.
Mai asteapta o zi-doua sa iti scada febra apoi poti face dus.

| DaTsIk explică (pentru Lovelyrockgirl):

N-am febră decât că mă doare gatul și am nasul înfundat

| Lovelyrockgirl a răspuns (pentru DaTsIk):

Sa nu faci dus rece, doar cald/fierbinte.

| vilpiko a răspuns:

îți recomand cât ești răcit sa faci dușuri fierbinți, dupa dacă vrei sa îți crești imunitatea poți sa mai faci și dinalea asta dacă nu ești prea sensibil

| DaTsIk explică (pentru vilpiko):

Pai faza e că fac dusuri reci dar de când am răcit n-am mai făcut