| Ghițăăăăă a întrebat:

Salutare guys. Cum stie o persoana cand nu mai sufera de anxietate? Ce se schimba? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anxietatea este o frica fara obiect. Adica din senin, ziua sau noaptea, te trezesti strivit de frica imensa, mai mare decat cea mai mare frica reala pe care ai simtit-o vreodata, ca si cum te-ai afla in pericol iminent de moarte. Poate dura cateva secunde sau cateva zile. Daca tim de vreun an nu ai nici un astfel de episod, poti zice ca te-ai vindecat

| Ghițăăăăă explică (pentru Brigaela):

Multumesc de raspuns!

| DaniTDCI a răspuns (pentru Brigaela):

Un raspuns exceptional! dar pe langa asta o activitate foarte buna, mult succes in continuare

| Brigaela a răspuns (pentru DaniTDCI):

Multumesc

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pur si simplu esti bine tu cu tine. Nu mai simti ca e nevoie sa primesti un asemenea raspuns de la cei din jur caci deja te vezi si tu. Anxietatea nu e o boala, e un simptom al unei tulburari de comportament. Daca esti bine, nu mai e cazul sa te gandesti la cum esti azi. Esti bine. Nu ai murit si nici nu mori asa usor cum ai crede. Traieste ti viata!