| Shadow136o a întrebat:

Salutare!
Mi-a ieșit un fel de basica, o ușoară umflatura la buza în gura, e tare..nu se sparge (știam ca basica se poate sparge). Știti ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afta bucala, posibil sa fie din cauza imunității.
Recomand vitamina c, d și zinc

| Sekim a răspuns:

Este o afta bucala. Nu pune mana si nu atinge, in maxim 3 zile va disparea de la sine, toata lumea pateste asta.

| Teo29 a răspuns:

Mergi la dermatolog sa iti dea o crema.
NU O SPARGE.

| Elliiieo3 a răspuns:

Las-o in pace ca va trece. Stiu de ce zici ca am patit. Cred ca de la stres sau nervi apare, poate o usoara scadere a imunitatii. Nu stiu, se mai intampla.