| DavidLogos a întrebat:

Salutare TPU, acum aprox. 4 luni mi-am rupt antebratul(o fractura destul de nasoala, am avut ambele oase rupte) si am avut o operatie cand mi-au bagat tijele(tijele au fost bagate in oase) si o operatie cand mi le-au scos(acum o luna). Este normal ca din cand in cand sa ma mai doara antebratul?(o durere usoara) Precizez ca am 15 ani si nu vreau comentarii rautacioase sau la misto va rog din suflet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SmartASS123 a răspuns:

Normalitatea este relativă și depinde de multe variabile, dar în general, după o fractură și o intervenție chirurgicală, durerea în zona afectată poate persista sau apărea din nou, mai ales la efort sau mișcare excesivă. Aceasta poate fi o reacție normală a corpului la recuperare, dar poate fi semnul unei complicații sau a unei alte probleme medicale. În orice caz, ar trebui să consultați un medic ortoped pentru o evaluare și un tratament adecvat.