| Myr3ll1994 a întrebat:

am 19 ani 1, 78 m, si 70 de kg. Este normala aceasta greutate pentru varsta si inaltimea mea? Mentionez ca nu am burta aproape deloc si toti imi spun ca sunt slab. Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 70, 75 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu aproape 1 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!
Nici NU eşti prea slab :)

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| RedDeath a răspuns:

Da, e normala greutatea. Decat sa pui grasime pe tine, mai bine iei ceva suplimente si mananci proteine cu dieta echilibrata, sa pui muschi pe tine, nu grasime. Daca nu, stai mosului la locul tau ca esti in regula! Nu esti schelet ambulat!

| Varsson a răspuns:

E perfect normal, dar e bine sa mai dai jos 2 kg, dar nu e nimic daca nu le dai jos.

| livscomsha a răspuns:

Este o greutate normala pentru inaltimea si varsta ta

| Yoyo2013 a răspuns:

Esti foarte bine. Eu am 21 ani si am 1, 76 si 75 kg. mentinete asa ca e bine