| ASTCRW a întrebat:

..Am o mare dilemă.big grin.
..Am 15 ani şi mă consider puţin grasăă I don't want to see....Adică la înalţimea mea de 1.73 am 60 kg.

Este o greutate normală pentru. vârsta mea? ..Menţionez că la picioare nu sunt prea grasă.[ am doar muschii foarte bine dezvoltaţi.]..Dar am burtica puţin mai maricică.whistling.

Ce parere aveţi voi?

Ar trebui să mai slabesc? Dacă da.Da`ţi`mi nişte sfaturi. mai bune pentru. a slăbi big grin

Răspuns Câştigător
| Anahiteamo a răspuns:

Daca ai 1, 73, atunci 60 de kg este o greutate normala, pentru ca greutatea medie corporala de obicei este cu 10 mai mica decat inaltimea. Deci greutatea ta medie este de 63 de kg, iar daca ai 60 este foarte bine. Daca ai burtica putin mai maricica poti sa te abtii de la dulciuri sau mancaruri care te ingrasa, sa faci abdomene, sau sa mergi la sala. Sau poate ti se pare ca ai burta mare. Si eu sunt in aceeasi situatie si am tot 15 ani.Nu cred ca e nevoie da slabesti, ci doar sa te mentii. Daca te ingrasi mai mult, poti sa incepi o dieta sau sa mergi la sala, etc. Succes!

| ASTCRW explică (pentru Anahiteamo):

Mulţumesc pentru. sfat!
O să ţin cont de el!:*

1 răspuns: