| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU Am si eu o intrebare pentru care voi acorda si o funda si intrebarea mea este daca stiti vreo crema sau altceva pentru o epilare definitiva de ex eu am par pe ceafa si vreau sa scap de el pana acum scapam de el cu bigul puneam pe cineva sa ma rada pe ceafa da mi se pare ca e banal asa si m-am saturat as vrea ceva o crema pentru epilare sau altceva acum depinde si daca ar fi ceva mai la bani putini ar fi ok ca asa daca as fi avut bani m-as fi dus la un salon pentru epilare efinitiva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Din cate stiu eu, epilarea definitiva se poate face doar cu laser, iar procesul dureaza, trebuie sa mergi la sedinte periodic, pana ce intr-un final toate radacinile sunt distruse.
Cat despre cremele de epilare, nu exista nici una cu efect permanent, dar spre deosebire de lama, are niste rezultate mai bune. Avand in vedere ca substantele din crema "ard" efectiv tulpina firului la baza, cresterea va fi mai lenta.
Recomand sa renunti la BIC, epilarea cu lama in mod repetat face ca firul de par sa creasca mai gros, mai lung, si mai inchis la culoare.