| mTw a întrebat:

Am şi eu o problemă şi anume :
Am fost răcit acum o săptămână, bine încă mai sunt şi acum am o problemă de 2 zile ca un fel de infecţie urinară adică simt nevoia să urinez des, dar nu prea pot şi trebuie să mă chinui puţin şi simt senzaţii de durere şi usturime la urinat. Şi oricum simt eu că e ceva în neregulă, adică nu e cum era inainte.
O altă întrebare ar fi :
http://www.pronutrition.ro/iso-whey-gold-edition-3038/ Credeţi că se poate întâmpla din cauza acestor proteine? Adică se pot face boli la rinichi din cauza lor? Le folosesc cam de 2 săptămâni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Olteanu_Robert-Constantin_1995 a răspuns:

Nu ai probleme cu rinichii, ai cu prostata, in plus proteinele pe care le ei nu-ti afecteaza rinichii. Ai racit atat.

| mTw explică (pentru Olteanu_Robert-Constantin_1995):

Deci este doar o infecţie urinară, presupun. Mă rog oricum m-am programat la analize.

| mTw explică (pentru Olteanu_Robert-Constantin_1995):

Şi problemele cu prostata nu se datorează datorită dereglării nivelului de testosteron, iar testosteronul nu are legătură cu proteinele?

| Cosmin86 a răspuns (pentru mTw):

De cand are testosteronul legatura cu proteinele?

Ce iei tu acolo se gaseste si in mancare ( sunt extrase din lapte ). Ori mananci mai mult, ori cumperi suplimente la cutie, e ACELASI LUCRU.