| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, as dorii sa va adresez o intrebare legata de stilul de viata si de antrenament a unui ectomorph si cum ar trebuii sa isi imparta timpul cat mai bine pentru odihna, hrana si exercitii.
Doresc in special sa imi raspunda lumea care face parte din acest tip somatic, cat si de la oamenii care stiu ce vorbesc.

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Avantajul e ca poti face ce vrei, cand vrei. Nu are sens sa te fortezi pentru absolut nimic din pdvd fizic. Daca trebuie, in cateva luni recuperezi totul si te poti duce la vanatorii de munte.winking Daca ai energie in exces, arde-o cumva...

| Phini a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Avantajele vin cu dezavantajele, dar am prins ideea, mai astept raspunsuri, merci!