| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, daca ai trimitere de la medicul de familie spre dermatologie spre exemplu, consultatia este compensata/gratis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, consultația e gratuită. După consultație, trebuie să revii la medicul de familie, cu scrisoarea medicală, primită de la specialist, numai dacă vrei ca medicamentele să fie compensate.
Dacă te duci la clinică privată, plătești consultația. Dar acolo, nu ai nevoie de trimitere medicală. Doar de programare.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, în acel caz, consultaţia este gratuită!

Toate cele bune.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Teorectic nu, practic mai dai bani, depinde cat de grava de problema ta.