| UmbRelaUcigasa323 a întrebat:

Dau funda! Astazi am fost muscata de catre catelul meu pe fata si mi-a creeat "doua dungi rosi, umflate foarte vizibile".
Ce as putea face sa nu ramana vreo urma? Sau vreun semn dupa ce se dezumfla?

P.S: A fost vina mea, l-am intaratat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Mușcătura de câine se vindeca foarte greu. Si eu am fost muscata de un câine "șorecar" si doar părea ca sunt înțepata de dinții câinelui. Dar m-a durut si nu s-a vindecat decât după trei luni de zile. Eu nu am fost la medic. Dar te sfatuiesc sa mergi pentru ca la mine in locul unde m-a muscat s-a format o coaja groasa care atunci când s-a desprins a rămas o urma adâncă in locul unde m-a muscat. Eu am fost muscata la picior.Mergi la medic!

| Willis a răspuns:

Neapărat să mergi la chirurg. El te va îndruma cel mai bine ce trebuie să faci.